English Teaching Assistants
Wiadomość, opublikowana 24-02-2016

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza konkurs wśród polskich uczelni na goszczenie English Teaching Assistants (ETAs) w roku akademickim 2016/17.

Fulbright ETAs podczas swojego 9-miesięcznego pobytu na polskiej uczelni asystują i/lub samodzielnie prowadzą lekcje języka angielskiego dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych, w tym też języka specjalistycznego, w wymiarze do ok. 20 godz. dydaktycznych tygodniowo oraz dodatkowo są do dyspozycji podczas indywidualnych konsultacji podczas 4 godz. dyżurów w skali tygodnia.

Polskie uczelnie zyskują absolwentów najlepszych amerykańskich uczelni. Nasi stypendyści to native speakers języka angielskiego posiadający doświadczenie w nauczaniu i przygotowanie do nauczania języka angielskiego. Oprócz asystowania lub samodzielnego prowadzenia zajęć z języka angielskiego Fulbright ETAs aktywnie angażują się w działalność pozaakademicką: organizują i uczestniczą w konferencjach, prowadzą warsztaty tematyczne, kluby dyskusyjne, grupy teatralne, wykłady nt. kultury i historii USA, doradzają osobom zainteresowanym podjęciem studiów w USA lub wyjazdem na letni staż w ramach programu Work &Travel.

Komisji Fulbrighta zależy na dopasowaniu profilu stypendysty do potrzeb uczelni jak i stworzeniu stypendyście możliwości realizacji założeń programu. Kluczowe formy wsparcia stypendysty zgłaszane przez uczelnie goszczące to:
*nieodpłatnie zakwaterowania stypendysty na czas trwania stypendium w domu asystenta z własną łazienką oraz dostępem do kuchni lub w prywatnym mieszkaniu;
*zapewnienie opiekuna udzielającego merytorycznego oraz praktycznego wsparcia stypendyście podczas realizacji stypendium w instytucji goszczącej;
*zapewnienie stypendyście pakietu biurowego na uczelni umożliwiającego przygotowanie materiałów na zajęcia;
*umożliwienie stypendyście uczęszczania na nieodpłatne lekcje języka polskiego
*inne

Uprzejmie proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie jego emailem na adres aleksandra.matuszewska@fulbright.edu.pl. oraz joannaj@amu.edu.pl do 24 marca br.
W tym roku kandydaci reprezentują dziedziny nauki takie jak chemia, biologia, matematyka, fizyka, genetyka, ekonomia, nauki polityczne, historia, literatura, poezja.

Szczegółowe informacje u Pani Aleksandry Matuszewskiej z Komisji Fulbrighta (aleksandra.matuszewska@fulbright.edu.pl) oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą u Joanny Janas

(tel.4434; e-mail: joannaj@amu.edu.pl)

Informację wprowadził/a: Joanna Janas