Spotkanie na temat stypendiów do USA
Wiadomość, opublikowana 31-03-2016
Z inicjatywy Pana Prorektora Prof. dra hab. Jacka Witkosia oraz Działu Współpracy z Zagranicą UAM, 30 marca odbyła się sesja informacyjna na temat możliwości stypendialnych do USA. Wygłosiła ją Pani Anna Musiaka-Ostrowska z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z Warszawy.

Prelegentka poruszyła m.in. zagadnienia dotyczące finansowania studiów podyplomowych, stypendiów Fulbrighta dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz udzieliła wskazówek, jak dokonać wyboru odpowiedniej uczelni w Stanach Zjednoczonych.

Pani Musiaka-Ostrowska przedstawiła również kryteria ubiegania się o:
*stypendia dla absolwentów Fulbright Self-Placed Graduate Student Awards
*stypendia dla doktorantów od 6 do 12 miesięcy Fulbright Junior Advanced Research Program
*stypendia podoktorskie na badania naukowe w USA dla pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z tytułem co najmniej doktora od 3 do 12 miesięcy.
Spotkanie zakończyło się sesja pytań i odpowiedzi. Podobne przewidziane jest w przyszłym roku. Szczegółowe informacje na temat programów stypendialnych do USA na stronie www.fulbright.edu.pl oraz w załączonym pliku pdf.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas