Dr hab. Piotr Ziółkowski laureatem konkursu EMBO INSTALLATION GRANT
Wiadomość, opublikowana 13-12-2016

Z radością informujemy, że dr hab. Piotr Ziółkowski z Wydziału Biologii UAM, jako jeden z dwóch polskich naukowców, został laureatem tegorocznej edycji prestiżowego konkursu EMBO (Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej) na utworzenie nowego laboratorium.

Celem EMBO Installation Grants jest zachęcenie niektórych spośród najlepszych naukowców do dzielenia swojej ekspertyzy naukowej w Europie poprzez utworzenie niezależnych grup badawczych.
Laureaci, poza wsparciem finansowym umożliwiającym rozwinięcie laboratorium, stają się częścią społeczności EMBO uzyskując m.in. pomoc techniczną oraz dostęp do licznych aktywności EMBO takich jak konferencje naukowe, międzynarodowa wymiana naukowców, dodatkowe źródła finansowania badań etc.

Projekt będzie realizowany w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii UAM przez okres 3 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata.

Serdecznie gratulujemy!

Informację wprowadził/a: Marek Fertig