Konkurs Interstudent
Wiadomość, opublikowana 05-01-2017

Trwa siódma edycja konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2017.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia br.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 57 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT. Kapituła i internauci wybierają najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy. Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiemy też, że zwycięzcy konkursu są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland". Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.
Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 lutego 2017 r. w Krakowie, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzedniej edycji konkursu. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas