Podróże nieudacznika – wystawa fotografii Dariusza J. Gwiazdowicza
Wydarzenie, trwa od 13-01-2017 do 13-02-2017

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i  Oficyna Wydawnicza G&P serdecznie zapraszają 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Dariusza J. Gwiazdowicza „Podróże nieudacznika”.

Czas wielkich odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a obecnie coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze indywidualne predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z nas, a więc nawet „nieudacznik”, może poznawać świat po swojemu.

Autor wybrał i opisał ponad 30 zakątków na całym świecie, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, z pewnością rozpocznie planowanie swojej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co mu nieznane.

Dariusz J. Gwiazdowicz jest profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który prowadził zajęcia dydaktyczne lub realizował tematy badawcze na kilkunastu uniwersytetach lub instytutach badawczych w Europie, ale także m.in. w Antarktyce, Australii, Iranie, Japonii, Meksyku, Peru, Rosji czy na Spitsbergenie. Dotychczas opublikował ponad 350 prac naukowych i popularnonaukowych w dwudziestu krajach. Jest autorem bądź współautorem kilku książek z zakresu ochrony przyrody, estetyki lasu, kulturowych aspektów łowiectwa oraz akarologii, czyli nauki o roztoczach.

„Podróże nieudacznika” to pierwsza książka podróżnicza tego autora, czyli debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.
Otwarcie wystawy połączone będzie z promocją książki Dariusza J. Gwiazdowicza "Podróże nieudacznika" wydanej przez Oficynę Wydawniczą G&P.

Osoby zainteresowane będą mogły zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40
Wystawa czynna do 13 lutego 2017 r.

Wstęp wolny

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Anna Dodot

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.