Na Morasku będzie podstawówka i przedszkole
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Jeszcze w maju tego roku, w rejonie Umultowa, u zbiegu ulic Umultowskiej, Ślazowej i Zagajnikowej ruszy budowa zespołu szkolno-przedszkolnego. W tym miejscu koło 700 dzieci rozpocznie naukę już w roku szkolnym 2018/2019. 2-hektarową działkę pod zabudowę Miastu przekazał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To ważne dla Uniwersytetu, aby współpracować z miastem na wielu płaszczyznach – mówił podczas środowej konferencji prasowej JM Rektor prof. Andrzej Lesicki. O potrzebie współpracy z Uniwersytetem zapewniał również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski – Bardzo się cieszę z rozpoczęcia tej ważnej inwestycji, dlatego że poprzedziły ją blisko dwuletnie, niełatwe przygotowania, zarówno terenowo-prawne, jak i administracyjne. Jej rozpoczęcie stało się możliwe dzięki pozytywnym rozmowom z UAM w 2015 roku o przekazaniu przez uczelnię gruntu pod budowę.

To największa inwestycja oświatowa zaplanowana w tegorocznym budżecie miasta. W nowej placówce stworzona zostanie szeroka oferta edukacyjna, sportowa i rekreacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Budynki przedszkola i szkoły będą dysponowały nie tylko salami dydaktycznymi oraz pomieszczeniami dla nauczycieli i administracji, lecz również m.in. biblioteką szkolną z czytelnią, jadalnią, blokiem sportowym, składającym się z sali gimnastycznej o wymiarach boiska do koszykówki, wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska