Władze UAM gratulują autorom zwycięskich projektów Imagine Cup
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Członkowie dwóch zwycięskich drużyn – krajowych finalistów Imagine Cup spotkali się w czwartek z władzami uczelni. Prorektorzy UAM: prof. Bogumiła Kaniewska i prof. Marek Nawrocki wręczyli im pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii gry (Games) stanęła drużyna Pyra Squad z UAM (https://www.facebook.com/knpyra). Ich gra The Blindness pozwala zanurzyć się w świecie fantasy, zbudowanym całkowicie z muzyki, efektów dźwiękowych i narracji. Stworzyli oni grę, z której mogą korzystać także osoby niewidome. Pozostali użytkownicy mogą poczuć, jak to jest być osobą pozbawioną tego zmysłu. W kategorii innowacje (Innovation) jury przyznało pierwsze miejsce zespołowi MIDI Studio Team z UAM. Ich projekt - interfejs MiDi Studio VR - pozwala użytkownikowi tworzyć i modulować dźwięki za pomocą dostępnych wirtualnych instrumentów. Aplikacja może służyć zarówno do komponowania, jak i do wykonywania muzyki na żywo.

Zwycięzcy są studentami Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Imagine Cup 2017 to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć oprogramowanie w jednej z trzech kategorii: projekty społeczne, gry i innowacje. Teraz przed krajowymi finalistami kwalifikacje do międzynarodowych finałów w Seattle (USA). Zwycięzcy światowego finału otrzymają nagrodę - 100 tysięcy dolarów.

To nie pierwszy sukces drużyn UAM w tym konkursie. Dwukrotnie uniwersyteckie zespoły stanęły na podium, wielokrotnie uniwersyteckie drużyny były wśród najlepszych.