Znamy już "Młodych organiczników XXI" wieku!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski - czy młodzi ludzie pamiętają o tych organicznikach i ich pracy? Okazuje się, że tak! W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus UAM), 9 studentów uczelni publicznych Miasta Poznania, podczas uroczystej gali "Młodzi organicznicy XXI wieku", otrzymało nagrody za swoją postawę w życiu codziennym i kultywowanie tradycji pracy organicznej i pracy u podstaw.

Poniżej nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii.

Kategoria "Dezydery Chłapowski - społecznik":
I miejsce - Martin Halasz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
II miejsce - Paulina Popek Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
III miejsce - Paulina Mencel Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kategoria "Emilia Szczaniecka - aktywista":
I miejsce - Sowmya Thottambeti Politechnika Poznańska
II miejsce - Sylwester Szymański Politechnika Poznańska
III miejsce - Martyna Nowak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kategoria "Karol Marcinkowski - filantrop":
I miejsce - Anna Stachowiak Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
II miejsce - Jan Niziński Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
III miejsce - Angelika Stellmach Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Przyznano również wyróżnienia w kategoriach społecznik oraz aktywista. Otrzymali je:

• Michał Kucharski Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Agnieszka Michalak Politechnika Poznańska
  • Albert Marks Politechnika Poznańska
  • Marta Lewandowska Politechnika Poznańska

Gala "Młodzi organicznicy XXI wieku" jest częścią projektu "Kultura przedsiębiorczości dla mieszkańców Wielkopolski".

Projekt „Kultura przedsiębiorczości dla mieszkańców Wielkopolski” jest realizowany przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnikę Poznańską, przy wsparciu Santander Universidades w ramach Banku Zachodniego WBK S.A. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 4 Środowisko Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość projektu: 500 000,00 PLN. Kwota dofinansowania z UE: 250 000,00 PLN.