Porozumienie Uczelni Poznańskich na rzecz studentów z niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 27-06-2017

Wczoraj, 26 czerwca 2017 r. cztery poznańskie uczelnie, w tym nasz Uniwersytet, podpisały „Porozumienie Uczelni Poznańskich na rzecz studentów z niepełnosprawnościami przy Kolegium Rektorów Uczelni Miasta Poznania”.

Dokument gwarantuje działania dla poprawy wszelkich warunków studiowania dla studentów z niepełnosprawnościami. Na mocy Porozumienia Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zobowiązują się do podejmowania wspólnych starań na rzecz stwarzania studentom i doktorantom z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia. Uczelnie chcą także podejmować i realizować współpracę w zakresie tworzenia systemowych rozwiązań dotyczących wspierania procesu kształcenia studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami.

To kolejny krok w trosce o równy dostęp do kształcenia i nauki wszystkich zainteresowanych.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald