Izraelscy doktoranci na UAM
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

Przyszli doktoranci UAM pochodzący z Izraela, w dniach od 3 do 8 lipca, spotkają się w Poznaniu na specjalnie dla nich organizowanych warsztatach naukowych. Będą przygotowywać się do otwarcia przewodu doktorskiego oraz napisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie.

Izraelczycy współpracują ze swoimi opiekunami naukowymi na UAM za pomocą maili, skypa i innych dostępnych mediów, a raz do roku przylatują do Poznania na tygodniowe warsztaty.

Pierwszy dzień warsztatów to konferencja międzynarodowa organizowana przez Wydział Studiów Edukacyjnych, z udziałem stażystów z Izraela oraz doktorantów z UAM. Tytuł tegorocznej konferencji to: „A Person in a world of cultural and social change – challenges, capabilities, constraints, risks in an interdisciplinary perspective. Polish and Israeli Experiences”. Językiem konferencji jest język angielski. W tym roku w warsztatach weźmie udział 60 osób.

W program stażowy zaangażowane są następujące Wydziały UAM:

• Wydział Historyczny,
  • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Wydział Nauk Społecznych,
  • Wydział Studiów Edukacyjnych,
  • Wydział Anglistyki,
  • Wydział Neofilologii,
  • Wydział Prawa i Administracji.

Do tej pory obroniło się 2 stażystów (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydział Historyczny) i otrzymało stopień doktora, kolejne przewody są otwierane.

Harmonogram konferencji dostępny w załączeniu.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska