Wolontariusz poszukiwany na Noc Naukowców!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

„Nocne życie w twoim domu – kto kogo zjada?”, „ożywione konstrukcje z klocków lego”, czy „domowe rakietki”, to tylko niektóre, spośród 300 propozycji przygotowywanych na zbliżającą się wielkimi krokami Noc Naukowców.

Podczas tej jedynej nocy w ciągu roku naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach. Uczestnicy natomiast mogą wcielić się w rolę naukowców i przeprowadzać naukowe eksperymenty. Tak też będzie i w tym roku, 29 września.

Również studenci mogą stać się częścią tych atrakcji. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza poszukuje wolontariuszy, którzy wesprą naukowców przy organizacji wydarzenia, pomogą w działaniach promocyjnych, zainteresowanym udzielą niezbędnych informacji oraz przeprowadzą ankiety. Wszyscy chętni mogą nadsyłać zgłoszenia na adres: wolontariusz@amu.edu.pl do 1 września 2017 r.

Noc Naukowców organizowana jest w Europie już po raz dwunasty, a w Poznaniu po raz jedenasty i odbywa się na UAM, Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Przyrodniczym oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

W tym roku na UAM swoje wydarzenia przygotowuje: Wydział Anglistyki, Wydział Biologii, Wydział Chemii, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydział Fizyki, Wydział Historyczny, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Neofilologii, Wydział Prawa i Administracji oraz Biblioteka Uniwersytecka.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska