Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych dla absolwentki UAM
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

Absolwentka UAM Weronika Rucka została wyróżniona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.

Pracę pt. „Działania promocyjne Ambasady RP w Sztokholmie i Ambasady Szwecji w Warszawie w mediach społecznościowych. Analiza porównawcza" autorka napisała pod kierunkiem prof. dr hab. Agnieszki Stępińskiej z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych jest organizowany corocznie od grudnia 1989 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi studentów na szczególnie istotne zagadnienia dotyczące miejsca Polski na scenie międzynarodowej oraz jej polityki zagranicznej oraz szerzej, na różnorodne wyzwania wynikające z rozwoju sytuacji w Europie i na świecie.

Na tegoroczną 28. edycję konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych nadesłano 43 prace magisterskie obronione w 2016 r. na polskich uczelniach.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald