Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Praktyki wobec zwierząt w XXI w.”
Wydarzenie, trwa od 29-09-2017 do 30-09-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Uniwersytetem Medycznym oraz Fundacją VIVA! zapraszają na Ogólnopolską Konferencję „Praktyki wobec zwierząt w XXI w. Dobrostan w różnych perspektywach”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem MNiSW, Prezydenta Miasta Poznania oraz JM Rektora UAM, prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego.

Głównym tematem tegorocznych obrad jest szeroko rozumiany dobrostan. Pojęcie dobrostanu zwierząt zostało zapożyczone z psychologii człowieka i psychiatrii, które jako pierwsze podejmowały systematyczne badania nad podnoszeniem jakości życia ludzi, z punktu widzenia funkcjonowania jednostki.

W trakcie dwudniowych obrad przewidziano sesje plenarne, warsztaty szkoleniowe oraz panele z udziałem ekspertów ds. żywienia. Organizatorzy zapraszają do wspólnych debat wszystkich, którym bliski jest temat dobrostanu zwierząt: w towarzyszeniu człowiekowi, hodowli, produkcji, rozrywce, edukacji, sztuce i wszystkich innych możliwych do pomyślenia aspektach.

Data i miejsce:

29 - 30.09.2017

Centrum Biologii Medycznej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Rokietnicka 8

Rejestracja na konferencję oraz harmonogram i szczegóły wydarzenia na stronie: praktykiwobeczwierzat.pl

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna