Zasłużeni dla nauki. Cykl ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków
Wydarzenie, trwa od 21-09-2017 do 22-09-2017

Prof. J. Kostrzewski, wybitny archeolog i współtwórca Uniwersytetu Poznańskiego, założyciel i dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, będzie patronem konferencji „Człowiek a dziedzictwo. Od archeologii Józefa Kostrzewskiego do współczesnych nauk o przeszłości społecznej” organizowanej przez PTPN w ramach cyklu „Człowiek przyszłości – wyzwania wobec nauki”. Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Poznania oraz rektorzy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego oraz Politechniki Poznańskiej.

Wspólną ideą kilku konferencji jest refleksja nad problemami, jakie stawia przed nauką współczesny człowiek. W tym roku konferencje dotyczyć będą relacji człowieka z gospodarką, a także przyrodą i techniką. Pierwsza z nich poświęcona jest relacji do przeszłości i możliwości jej badania. Odbędzie się w dniach 21-22 września w siedzibie PTPN przy ul. Mielżyńskiego 27/29.

Ogólnopolska konferencja ma charakter interdyscyplinarny, udział w niej wezmą nie tylko archeolodzy. O rekonstrukcji przeszłości mówić będą również poznańscy lekarze z Uniwersytetu Medycznego i informatycy z Politechniki Poznańskiej.

Konferencji towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa.

Szczegółowy program dostępny na stronie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna