Medal Za Zasługi dla UAM dla prof. Petera Trudgilla
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-09-2017

W dniu 22 września 2017 roku w Gabinecie Rektora, o godzinie 13:30, odbędzie się uroczystość wręczenia medalu Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu profesorowi Peterowi Trudgillowi.

Profesor Peter Trudgill jest powszechnie poważanym autorytetem w dziedzinie dialektologii i socjolingwistyki. Prowadził badania polowe w Wielkiej Brytanii, Grecji i Norwegii. Wygłaszał wykłady na uczelniach w większości krajów Europy, jak również w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Kolumbii, Australii, Nowej Zelandii, Indii, Tajlandii, Hongkongu, Fidżi, Malawi i Japonii.

Współpraca profesora Petera Trudgilla z naszym Uniwersytetem, a przede wszystkim z Instytutem Filologii Angielskiej, a później Wydziałem Anglistyki sięga lat 80. XX wieku i trwa do dziś. Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (na posiedzeniu w dniu 19 grudnia 2016 r.) przyznał profesorowi Peterowi Trudgillowi medal Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Medal ten jest wyrazem uznania dla wieloletniej współpracy Profesora z naszym Uniwersytetem.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald