Pierwsze posiedzenie Konwentu UAM
Wiadomość, opublikowana 29-10-2017

27 października 2017 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod przewodnictwem Rektora, prof. UAM dr hab. Andrzeja Lesickiego. Jest to ciało doradcze powołane na mocy obowiązującej ustawy o szkolnictwie wyższym. W skład Konwentu weszło 29 osób, przedstawicieli wielkopolskiego świata gospodarki, kultury i nauki. - Liczę na owocną współpracę oraz rady, a także mam nadzieję, że toczone dyskusje pomogą rozwiązywać problemy, z którymi musi się mierzyć Uniwersytet – zainaugurował posiedzenie Rektor UAM. Podczas pierwszego spotkania dyskutowano o planach obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego oraz o zapisach Ustawy 2.0.
Poniżej skład Konwentu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.