Prestiżowe członkostwo w EASA dla prof. Sławomira Piontka z UAM
Wiadomość, opublikowana 09-03-2018

Prof. UAM dr hab. Sławomir Piontek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został mianowany członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk (European Academy of Sciences and Arts), w klasie nauk humanistycznych.

Europejska Akademia Nauk i Sztuk to powołana w 1990 roku przez kraje członkowskie Wspólnot Europejskich organizacja, która stawia sobie za cel analizę i rozwiązywanie problemów stojących przed społecznością europejską oraz wspieranie ogólnoeuropejskiej twórczości naukowej i artystycznej.

Logo EASA

Członkami organizacji jest ponad 2000 najwybitniejszych naukowców i artystów z całej Europy, wśród których znaleźć można 31 laureatów Nagrody Nobla. Do European Academy of Sciences and Arts należy 34 Polaków, w tym prof. Jerzy Buzek, prof. Krzysztof Penderecki, prof. Andrzej Zoll i prof. Jerzy Woźnicki.

O członkostwo w Akademii nie można ubiegać się samodzielnie, kandydaci proponowani są przez komisję selekcyjną i wybierani przez Senat Akademii.

Prof. UAM dr hab. Sławomir Piontek jest dyrektorem Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald