„Marzec ’68 w Poznaniu” na UAM
Wiadomość, opublikowana 20-03-2018

20 marca 2018 r., w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM, odbyła się konferencja naukowa „Marzec ’68 w Poznaniu”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Instytut Historii UAM, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Archiwum Państwowe w Poznaniu.

Podczas konferencji, naukowcy przedstawili wydarzenia marcowe zarówno z perspektywy ogólnopolskiej, jak i lokalnej. Omówione zostały represje wobec uczestników protestów, a także postawa poznańskiego kościoła. Odbyła się także projekcja filmu „Między Czerwcem a Grudniem był Marzec”, a także panel dyskusyjny z udziałem uczestników Marca ’68 w Poznaniu: Mirosławem Jankowskim, Jerzym Kopanią, Henrykiem Kotońskim, Lechem Raczakiem i Sylwestrem Skorbą.

fot. Przemysław Stanula