Pielgrzymka doktoranta UAM
Wiadomość, opublikowana 23-08-2018

Po raz trzeci na wędrówkę szlakiem św. Jakuba wybrał się Dawid Abramowicz - doktorant Instytutu Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nie chodzi tylko o wycieczkę. Podczas swoich podróży Dawid Abramowicz zbiera pieniądze na dowóz na terapię dorosłych, głęboko niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk” w Poznaniu. A tam, choć codzienna praca przynosi efekty, osoby z niepełnosprawnością muszą dojechać na zajęcia. Kosztuje to 35 tysięcy złotych rocznie. – 260 kilometrów dedykowanych w tym roku podopiecznym ŚDS Kamyk zostało osiągnięte (...) Po tygodniu intensywnej wędrówki, doświadczaniu drogi samej w sobie i codziennym jej odkrywaniu, Camino dla Kamyka może się poszczycić zaliczeniem tzw. Camino Portugalskiej! – czytamy na facebookowym profilu Camino dla Kamyka. W tym roku udało się zebrać co najmniej 1 225 zł. Choć wędrówka się zakończyła, wciąż można wspierać zbiórkę dla podopiecznych. Szczegóły można znaleźć na profilu facebookowym „Camino dla Kamyka”.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Rybczyńska