Archiwum strony głównej


Znamy już "Młodych organiczników XXI" wieku!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski - czy młodzi ludzie pamiętają o tych organicznikach i ich pracy? Okazuje się, że tak! W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus UAM), 9 studentów uczelni publicznych Miasta Poznania, podczas uroczystej gali "Młodzi organicznicy XXI wieku", otrzymało nagrody za swoją postawę w życiu codziennym i kultywowanie tradycji pracy organicznej i pracy u podstaw.

Więcej...
Wystawa „Słowiańskie wędrówki bociana białego”
Wydarzenie, trwa od 31-05-2017 do 21-06-2017

Zapraszamy Państwa serdecznie w podróż po krajach słowiańskich wraz z bocianem białym podczas wystawy „Słowiańskie wędrówki bociana białego”. Wystawa jest wynikiem wielomiesięcznych poszukiwań kulturowego spojrzenia na bociana w krajach słowiańskich. Podczas wystawy będzie można odbyć podróż szlakiem słowiańskich bocianich wiosek w Chorwacji, Serbii, Słowenii czy w Polsce, zapoznać się z twórczością literacką wykorzystującą motyw bociana na Słowacji, w Bułgarii, Macedonii czy Rosji, zagrać w chorwacką grę o bocianach, a także czeską grę pod nazwą „bocian”, poczytać rosyjskie dowcipy, zajrzeć do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie, a także dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterze wystawy – bocianie białym Ciconia, ciconia.

Więcej...
Wysoki poziom naukowy i skuteczne zarządzanie! Coordination Chemistry Reviews
Wiadomość, opublikowana 01-06-2017

Kilka tygodni gratulowaliśmy Pani prof. UAM Renacie Jastrząb z Wydziału Chemii UAM w Poznaniu oraz Panu dr. Bartoszowi Tylkowskiemu – Incoming Individual Marie Curie Sklodowska Fellow z CTQC, Tarragona, Hiszpania, uczestnictwa w międzynarodowym projekcie wydawniczym pod kierunkiem prof. Helmuta Sigla z University of Basel – uważanego za jednego z ojców chemii koordynacyjnej. Życząc im dalszych sukcesów naukowych i wydawniczych, na następne,  nie musieliśmy długo czekać! Jak można przeczytać na stronach prestiżowego wydawnictwa naukowego Elsevier, duet Jastrzab & Tylkowski odnosi kolejny międzynarodowy sukces!

Więcej...
209 odc. magazynu akademickiego "Z Życia Uniwersytetu"
Wiadomość, opublikowana 01-06-2017

Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM zaprasza do obejrzenia 209 odc. magazynu akademickiego "Z Życia Uniwersytetu".

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.