Korty na Morasku pod dachem
Wiadomość, opublikowana 04-09-2017

Korty tenisowe przy Hali Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 zostały zadaszone. Dwa pełnowymiarowe boiska przykryto konstrukcją ze stali. Powłokę stanowią dwie warstwy folii PCV w kolorze biało-zielonym. Użytkownicy będą mogli skorzystać z zaplecza, w którym znajdują się szatnie, toalety, umywalnie oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia użytkowa hali to 1206 m2, a jej wysokość to 10 m. Obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Korty posiadają nawierzchnię typu CONIPUR® TENNIS FORCE, która posiada praktycznie identyczne właściwości gry jak na korcie ceglastym, jednak w odróżnieniu od niego jest zawsze idealnie równa, a w trakcie gry nie tworzą się wgłębienia. Oświetlenie ledowe pozwala na prowadzenie treningów przy sztucznym oświetleniu. Ogrzewanie pozwoli na grę także w sezonie zimowym. Oprócz studentów oraz pracowników UAM, z kortów korzystać mogą odpłatnie wszyscy chętni. Inwestycja powstała od kwietnia do czerwca 2017 r w ramach realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego UAM.