12 najlepszych studentek z Prince Sultan University na UAM!
Wiadomość, opublikowana 09-04-2018

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przebywa delegacja z Prince Sultan University z Arabii Saudyjskiej. Studentki zobaczą nie tylko to, jak studiuje się na UAM, ale także poznają polską kulturę i zwiedzają zabytki Wielkopolski.

Jak mówi Prodziekan ds. studiów doktoranckich Wydziału Anglistyki UAM, prof. Joanna Pawelczyk, to najlepsze studentki z PSU: – Prince Sultan Univeristy prowadzi taki program, podczas którego co roku wyróżniające się studentki wyjeżdżają do ośrodków, z którymi ten uniwersytet współpracuje. Chciałam również dodać,  że w tym przypadku  nie wystarczy posiadać najlepszych ocen, kandydatki przechodzą specjalny wywiad, więc naprawdę jesteśmy pod wielkim wrażeniem kultury, ciekawości świata, zainteresowania tym, czym my się tutaj zajmujemy – mówi prof. Pawelczyk. Dodaje także: – Panie są pierwszy raz na naszym uniwersytecie, więc program zawiera zarówno aspekty akademickie – studentki będą brały udział np. w zajęciach na Wydziale Neofilologii – jak również program kulturalny, odwiedziły już Gniezno, Kórnik, Rogalin – a także różne miejsca w Poznaniu.

fot. Przemysław Stanula