Jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-04-2016

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pt.:"Wiosenny apetyt na stypendium, czyli jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA).", które odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. (czwartek), w godz. 10.00 – 14.30, w Sali Senatu UAM, przy ul. Wieniawskiego 1.

Do udziału w szkoleniu szczególnie zapraszamy naukowców, którzy posiadają co najmniej czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych lub stopień doktora, chcą rozwijać swoją karierę naukową realizując indywidualny projekt badawczo – szkoleniowy w Europie lub poza jej granicami.

W trakcie szkolenia zostaną zaprezentowane:

• Oferta Akcji Marie Skłodowskiej – Curie.
  • Zasady konkursowe indywidualnych, europejskich i pozaeuropejskich grantów MSCA
    • gdzie realizować grant? jaką wybrać instytucję? kwestie finansowe.
  • Wskazówki dotyczące pisania projektów, na co zwracać szczególną uwagę.
  • Doświadczenie eksperta oceniającego granty MSCA:
    • na jakie elementy wniosku zwracają szczególną uwagę eksperci?
    • jak ważny jest dobry pomysł na projekt?
    • czy wybór instytucji ma znaczenie?
    • jakie doświadczenie badawcze powinien mieć naukowiec?
    • przykłady wniosków, które otrzymały dofinansowanie KE.

Gość specjalny dr hab. inż. Marcin Łuczak Instytut Maszyn Przepływowych im Roberta Szewalskiego PAN w Gdańsku, Ekspert Komisji Europejskiej, oceniający wnioski na granty MSCA oraz konsultanci Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznaniu.

Rejestracja: do 11 kwietnia 2016 r. pod adresem: http://rpk.ppnt.poznan.pl, w dziale Szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba do kontaktu Agata Bartoszewska ab@ppnt.poznan.pl tel: (61)8279744.

Informację wprowadził/a: Marek Fertig