V Dni Poznania w Kilonii
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

W dniach 7-9 listopada br. odbędą się „V Dni Poznania w Kilonii”. Od przeszło 30 lat Uniwersytet im. Christiana Albrechta w Kilonii współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Dni Kilonii w Poznaniu” i „Dni Poznania w Kilonii”, organizowane naprzemiennie co dwa lata w tychże miastach, mają na celu wzmacnianie współpracy akademickiej poprzez organizację cyklu sympozjów, seminariów i dyskusji.

Władze UAM reprezentować będą Pani Prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, Prorektor ds. kształcenia oraz Pan Prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, Prorektor ds., nauki i współpracy międzynarodowej.

W tym roku w zajęciach, wykładach i warsztatach wezmą udział przedstawiciele Wydziału Neofilologii, Wydziału Biologii, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Historycznego, Teologicznego oraz Dyrektor Ogrodu Botanicznego UAM.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas