Szkolenie: Międzynarodowa wymiana pracowników. Projekty instytucjonalne Marie Skłodowskiej-Curie
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-11-2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pt.:"Międzynarodowa wymiana pracowników. Projekty instytucjonalne Marie Skłodowskiej-Curie", które odbędzie się w dniu 30 listopada 2016 r. (środa), w godz. 10.00 – 14.00, w Sali Rady Wydziału Biologii UAM przy ul. Umultowskiej 89 w Poznaniu.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek naukowo–badawczych zainteresowanych nawiązaniem międzysektorowej i międzynarodowej współpracy oraz tworzeniem sieci szkoleniowych dla młodych naukowców.

Tematyka szkolenia:

• oferta grantowa akcji Marii Skłodowskiej-Curie,
  • założenia konkursowe projektów RISE (Research and Innovation Staff Exchange),
  • doświadczenia z realizacji projektu RISE,
  • założenia konkursowe projektów ITN (Innovative Training Networks),
  • wskazówki dotyczące pisania projektu szkoleniowo – badawczego ITN,
  • EURAXESS – oferty współpracy, stypendia, staże, praca.

Spotkanie poprowadzą eksperci Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE oraz zaproszeni goście.

Rejestracja: do 28 listopada 2016 r. na stronie Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznaniu, w zakładce szkolenia. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu Agata Bartoszewska ab@ppnt.poznan.pl tel: 61 827 97 44

Informację wprowadził/a: Marek Fertig