Świadczenia ekosystemów w planowaniu przestrzennym
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-06-2017

Zakład Geografii Kompleksowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Wielkopolskim Biurem Planowania Przestrzennego w Poznaniu organizuje konferencję „Świadczenia ekosystemów w planowaniu przestrzennym”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 13 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (Sala Sejmiku) przy al. Niepodległości 34. Zobacz program

Konferencja będzie okazją do zapoznania się z nowym podejściem w zarządzaniu środowiskiem, w którym argumentację za jego ochroną wyrażoną sformułowaniem „przyroda ważna sama w sobie” zastępuje się prezentowaniem konkretnych korzyści dla człowieka wynikających z funkcjonowania ekosystemów.

W czasie konferencji przedstawione zostaną kierunki prac badawczo-aplikacyjnych nt. świadczeń ekosystemów w Unii Europejskiej oraz aktualny stan rozpoznania i oceny ekosystemów i ich świadczeń w Polsce. Dyskutowane będą także możliwości wykorzystania oceny świadczeń ekosystemów w praktyce planowania przestrzennego.

Spotkanie w gronie przedstawicieli administracji, praktyki i nauki będzie okazją do wymiany poglądów oraz przyczyni się do rozwijania działań służących wzmocnieniu roli uwarunkowań przyrodniczych przy podejmowaniu decyzji przestrzennych.

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Rektor UAM

 


Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.