Współpraca międzynarodowa UAM w ramach letniej szkoły
Wydarzenie, trwa od 10-07-2017 do 13-07-2017

10 lipca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (WNPiD) ruszyła letnia szkoła News Literacy Summer Institute in Poznań, która potrwa do 13 lipca. Ma ona na celu rozwój umiejętności pozwalających krytycznie analizować treści w mediach, co pozwala unikać manipulacji.

WNPiD w ramach letniej szkoły gości 15 uczestniczek i uczestników z krajów takich, jak: Armenia, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Macedonia, Mołdawia, Serbia i Ukraina.

Pierwsze zajęcia News Literacy poprowadził Richard Hornik (wykładowca Szkoły Dziennikarstwa SBU oraz Dyrektor Partnerstw Zagranicznych Centrum News Literacy w Nowym Jorku). W kolejnych dniach uczestniczki i uczestnicy wezmą również udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z WNPiD UAM.

Wizyta Richarda Hornika jest efektem współpracy WNPiD z Centrum News Literacy Uniwersytetu Stony Brook (stan Nowy Jork). Centrum News Literacy, działające na WNPiD UAM pod kierownictwem Prorektora UAM prof. dr hab. Tadeusza Wallasa, który od dwóch lat popularyzuje amerykański program głównie na terenach Kaukazu, Europy Wschodniej i Azji Centralnej.

Więcej informacji o News Literacy i poprzednich edycjach szkoły letniej można znaleźć na: http://revjournal.org/aboutnl/ (strona w języku angielskim).

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald