IV Konferencja DARIAH-PL
Wydarzenie, trwa od 16-11-2017 do 17-11-2017

Zapraszamy do udziału IV edycji konferencji DARIAH-PL

Konferencja adresowana jest zarówno do przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych, o sztuce, jak i do specjalistów prawa oraz aktywistów, studentów, pracowników instytucji kultury. Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych.

Tegoroczna edycja DARIAH-PL nawiązuje do tematu, który został zaakceptowany przez Radę Dyrektorów DARIAH-EU na rok 2017 i brzmi: Public Culture Heritage. W jego ramach mieszą się problemy i pytania związane z relacjami humanistów z instytucjami dziedzictwa takie jak:

• Jak wygląda współpraca instytucji kultury ze światem nauki, co sobie wzajemnie oferują?
  • Czy i jak realizowane są wspólne projekty cyfrowe?
  • Czy istnieje technologiczna współpraca między obu światami?
  • Czy świat nauki oferuje instytucjom dziedzictwa cyfrowe rozwiązania przydatne w ich funkcjonowaniu?
  • Czy i jak humaniści mogą wykorzystać zasoby instytucji dziedzictwa, jakie są bariery korzystania z zasobów?
  • Jak realizowana jest w Polsce ustawa o re-use, ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego?
  • Czy humaniści wiedzą, jakie prawa im przysługują w wykorzystaniu zasobów instytucji dziedzictwa, czy korzystają z tych praw, czy potrzebują wsparcia w tym zakresie?

Szczegółowe informacje oraz program konferencji znajdują się na stronie Konsorcjum Dariah.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot