Uniwersytet Otwarty – debata "Uniwersytet w czasie przemiany" już dziś!
Wydarzenie, rozpoczyna się 04-10-2017

Przypominamy o dzisiejszej debacie "Uniwersytet w czasie przemiany", która odbędzie się o godz. 16.30 w Sali Lubańskiego w Collegium Minus, przy ul. Wieniawskiego 1.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego Uniwersytet Otwarty zaprasza na debatę o przyszłości szkolnictwa wyższego w Polsce. Pretekstem jest Narodowy Kongres Nauki w Krakowie i przedstawiony tam projekt nowej ustawy. Jest wiele pytań i wątpliwości, jest spór o autonomię uczelni i jej granice. W dyskusji wezmą udział: prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk, prorektor UAM ds. kształcenia i prof. UAM dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2012-2014.

www.uo.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald