Międzynarodowa konferencja LTC'17: Technologie Języka Naturalnego jako wyzwanie dla Informatyki i Lingwistyki
Wydarzenie, trwa od 17-11-2017 do 19-11-2017

Ponad 100 naukowców z ponad 28 krajów z całego świata spodziewanych jest w najbliższy weekend 17-19.11.2017 w Poznaniu. Okazją do tego spotkania jest organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu konferencja naukowa pt. Język i Technologia: technologie języka naturalnego - źródło wyzwań dla informatyki i lingwistyki (Language and Technology - Human Language Technologies as a Challenge for Computer Science and Linguistics).

Konferencja LTC 2017 adresowana jest do międzynarodowego środowiska naukowego i specjalistów w zakresie informatycznych technologii informacyjnych języka naturalnego. Organizowana jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundację UAM. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Inauguracja będzie miała miejsce w dniu 17.11.2017, g. 11:00 w Sali Śniadeckich, Collegium Mauis, ul. A. Fredry 10 g. 11:00.

Miejsce konferencji od 17.11.2017, g. 14:00 - Biblioteka Uniwersytecka UAM, ul. Ratajczaka 38/40

Główne cele konferencji to:

- prezentacja dorobku międzynarodowego autorów  Polskich i zagranicznych w zakresie Technologii Języka Naturalnego

- dyskusja w zakresie trendów i wyzwań stojących przed społecznością międzynarodową w zakresie Technologii Języka Naturalnego

Uczestnicy:

- 29 krajów z całego świata

- ponad 90 przyjętych wystąpień

- udział wybitnych profesorów zaproszonych z wykładami plenarnymi (Francja, Holandia, Kanada, Niemcy, USA)

Konferencja i jedna z sesji poświęcona jest pamięci zmarłego 12 maja 2017r wybitnego uczonego Alaina Colmerauera z Francji, pioniera  zastosowań logiki formalnej w  informatyce, twórcy języka programowania PROLOG.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia zainaugurowanego w roku 1995 jest prof. dr hab. Zygmunt Vetulani, kierownik  Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegóły programu i zasady uczestnictwa oraz rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald