Warsztaty dla nauczycieli języków obcych „Pisanie kreatywne – antidotum na niechęć uczniów do pisania?”
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM zaprasza nauczycieli wszystkich języków obcych na bezpłatne warsztaty „Pisanie kreatywne – antidotum na niechęć uczniów do pisania?”, które poprowadzi dr Agnieszka Pawłowska-Balcerska z Zakładu Dydaktyki Języka Niemieckiego w Instytucie Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną w teorii i praktyce możliwości wspierania sprawności pisania obcojęzycznego poprzez pisanie kreatywne. Podjęta zostanie próba znalezienia odpowiedzi na pytania:

• Czym są (językowa) kreatywność oraz kreatywne pisanie?
  • Czy poprzez pisanie kreatywne można pokazać uczniom, że pisanie w języku obcym wcale nie musi być trudne, żmudne i nudne?

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o udziale w warsztatach metodycznych.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 10 listopada br. Na adres: renary@amu.edu.pl

Osoba odpowiedzialna za organizację warsztatów:dr Renata Rybarczyk

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb