Wykłady otwarte prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej (Rektor Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości w Biszkeku)
Wydarzenie, trwa od 13-11-2017 do 15-11-2017

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na dwa wykłady otwarte pani prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej. Prelegentka zajmuje się ekonomią i zarządzaniem. Głównym obszarem jej zainteresowań jest zarządzanie projektami społecznymi, badanie wpływu migracji na sytuację społeczno-gospodarczą
w krajach postsowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem Kirgistanu, oraz polityka społeczna, w tym wpływ religii na przemiany społeczno-ekonomiczne i migracje społeczeństw. Obecnie prof. Osmonkulova pełni funkcję rektora Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości (Rector Institute of Social Development and Business) w Biszkeku.

W latach 2004-2014 była prorektorem do spraw nauki i stosunków zewnętrznych ISRiP w Biszkeku, a w latach 2000-2004 sekretarzem Katedry Ekonomiki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Talasie.
Za swoją działalność naukową i dydaktyczną prof. Guldana Osmonkulova została nagrodzona medalem Europejskiego Konsorcjum Naukowo-Przemysłowego im. M.W. Łomonosowa oraz odznaką „Najwyższa jakość w edukacji Republiki Kirgiskiej”. Ponadto prof. Osmonkulova ma na swoim koncie ponad 55 prac naukowych, w tym 3 monografie. Jest członkiem kolegium redakcyjnego międzynarodowego czasopisma naukowego „Общество и Экономика Постсоветского Пространства” („Społeczeństwo i Ekonomia w Krajach Postsowieckich”).

W ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym miasta Poznania zostaną wygłoszone następujące wykłady:

1. w poniedziałek 13 listopada 2017 roku o godz. 15.30 Migracja młodzieży w warunkach globalizacji - budynek A, sala 103 Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4).
  2. we wtorek 14 listopada 2017 roku o godz. 15.00 Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Azji Centralnej ze szczególnym uwzględnieniem Kirgistanu - sala nr 21 Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM przy ul. Bogumiła Krygowskiego 10.
  3. oraz w środę 15 listopada 2017 roku o godz. 15.30 Migracja jak czynnik społeczno-ekonomicznych zmian w poradzieckich krajach [na przykładzie Kirgistanu] - budynek A, sala 103 Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4).

Szczegóły na plakacie.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir