Konferencja Wydziału Teologicznego i PAN: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?”
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-11-2017

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu wraz z Wydziałem Teologicznym UAM zapraszają na sesję naukową z cyklu Dwugłos Nauki pod tytułem: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?”

Celem planowanej sesji będzie prezentacja hipotezy Riemanna z punktu widzenia matematyki i fizyki, oraz na tym tle, refleksja filozoficzno-kosmologiczna na temat użyteczności języka matematyki w opisywaniu i zrozumieniu Wszechświata.

Prezentacji tych kwestii podejmą się prof. dr hab. Jerzy Kaczorowski, czł. rzecz. PAN, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, dr hab. Marek Wolf, prof. UKSW z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKW w Warszawie, prof. dr hab. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz ks. dr hab. Jerzy Dadaczyński, prof. UP JPII z Wydziału Filozoficznego UP JPII w Krakowie.

Sesja odbędzie się 29 listopada 2017 r. w Sali Dużej Oddziału PAN w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19, o godzinie 10:00.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir