Konferencja Odpowiedzialne Badania i Innowacje - nauka dla społeczeństwa i gospodarki
Wydarzenie, trwa od 28-11-2017 do 29-11-2017

W dniach 28-29 listopada 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbędzie się krajowa konferencja, pt. "Odpowiedzialne Badania i Innowacje - nauka dla społeczeństwa i gospodarki", która wpisuje się w aktualny dyskurs na temat społecznej odpowiedzialności uczelni i jej roli w kształtowaniu efektywniejszych relacji z otoczeniem. Swój udział zapowiedziało liczne grono zagranicznych i krajowych ekspertów, którzy zaprezentują najważniejsze trendy i wpisujące się w nie projekty w obszarze odpowiedzialnych badań, innowacji społecznych, nowych programów kształcenia wzmacniających współpracę uczelni z partnerami społeczno-gospodarczymi.

W trakcie wykładów plenarnych, sesji równoległych połączonych z otwartą debatą i warsztatów uczestnicy będą definiować wyzwania, z jakim powinno się mierzyć polskie środowisko naukowe, tak aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w sprawy lokalne. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu.

Konferencję organizuje zespół projektu "Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu uniwersytetem partycypacyjnym - rozwój modelu współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym", finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „DIALOG”.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa „When Science meets Art”, przedstawiająca motywy graficzne wykonane ze zdjęć uzyskanych przez pracowników Centrum NanoBioMedycznego UAM za pomocą mikroskopii elektronowej.

Program konferencji znajduje się w załączniku poniżej.

Więcej informacji oraz rejestracja na konferencję dostępne na stronie: dialog.amu.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna