Koncert In Memoriam - Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-11-2017

Dziekan, wykładowcy, absolwenci i studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM serdecznie zapraszają na koncert In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu. Koncert odbędzie się 17 listopada 2017 roku o godzinie 19.30 w Kościele Garnizonowym w Kaliszu. W programie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wystąpią wykładowcy, chór złożony z absolwentów i studentów kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz orkiestra Filharmonii Kaliskiej. Jako dyrygenci zaprezentują się wykładowcy Zakładu Edukacji Muzycznej.

Koncert odbędzie się z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Profesora Rubińskiego.

Profesor Jerzy Rubiński (1944-2007) przyczynił się do powstania ośrodka akademickiego w Kaliszu. Dzięki jego staraniom Kolegium Pedagogiczno-Artystyczne zostało przekształcone w Instytut, a od 1 września 2002 roku w  samodzielny Wydział Pedagogiczno-Artystyczny. Profesor Jerzy Rubiński sprawował funkcję pierwszego dziekana tego wydziału. Zabiegi Profesora doprowadziły do poszerzenia oferty studiów, a także do rozbudowy kaliskiego ośrodka, który dziś może poszczycić się wspaniałym kompleksem dydaktycznym z nowoczesną biblioteką i służącą całemu miastu, noszącą jego imię,  salą koncertową.

Profesor Jerzy Rubiński aktywnie uczestniczył w życiu społecznym Kalisza pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w latach 1998-2002.

W sercach współpracowników i absolwentów Wydziału na zawsze pozostanie jako znakomity dyrygent,  wspaniały wykładowca akademicki, mądry, otwarty na drugiego człowieka przełożony i pełen pasji organizator życia kulturalnego i społecznego.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna