In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-11-2017

Dziekan, wykładowcy, absolwenci i studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM zapraszają na koncert In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu. Koncert odbędzie się 17 listopada w Kościele Garnizonowym w Kaliszu,  początek o godzinie 19.30.

Koncertem tym chcemy uczcić dziesiątą rocznicę śmierci Profesora Rubińskiego – mówi dr Beata Michalak, prowadząca koncert. - W programie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wystąpią wykładowcy, chór złożony z absolwentów i studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz orkiestra Filharmonii Kaliskiej. Jako dyrygenci zaprezentują się wykładowcy Zakładu Edukacji Muzycznej.

Profesor Jerzy Rubiński (1944-2007) przyczynił się do powstania ośrodka akademickiego w Kaliszu. Dzięki jego staraniom Kolegium Pedagogiczno-Artystyczne zostało przekształcone w Instytut, a od 1 września 2002 roku w samodzielny Wydział Pedagogiczno-Artystyczny. Profesor Jerzy Rubiński sprawował funkcję pierwszego dziekana tego wydziału. Zabiegi Profesora doprowadziły do poszerzenia oferty studiów, a także do rozbudowy kaliskiego ośrodka, który dziś może poszczycić się wspaniałym kompleksem dydaktycznym z nowoczesną biblioteką i służącą całemu miastu, noszącą jego imię, salą koncertową.

W sercach współpracowników i absolwentów naszego Wydziału na zawsze pozostanie jako znakomity dyrygent, wspaniały wykładowca akademicki, mądry, otwarty na drugiego człowieka przełożony i pełen pasji organizator życia kulturalnego i społecznego – podsumowuje dr Beata Michalak, jednocześnie zachęca do udziału w koncercie In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu.Profesor Jerzy Rubiński aktywnie uczestniczył w życiu społecznym Kalisza pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w latach 1998-2002.

Informację wprowadził/a: Konrad Szambelan