Zaproszenie na wykład profesora dr. hab. Władysława Rozwadowskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-12-2017

Prof. zw. dr hab. Kazimierz Przyszczypkowski z Zakładem Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wykładów Nestorów Nauki w Sali Lubrańskiego. Wydarzenie w dniu 15 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 uświetni swoim wystąpieniem pan prof. zw. dr hab. Władysław Rozwadowski, który wygłosi wykład pt. „Prawo – jakim być powinno”.

Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego (ul. Wieniawskiego 1).

Prof. zw. dr hab. Władysław Rozwadowski należy do grona najwybitniejszych polskich specjalistów z zakresu prawa rzymskiego. Jest autorem licznych publikacji naukowych, w tym w języku włoskim i niemieckim; prowadził także wykłady na uczelniach we Włoszech i w Niemczech.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pod tytułem „Ocena zeznań świadków w procesie rzymskim” obronił w 1962 roku. Po odbytym stażu naukowym we Włoszech i Szwajcarii, w 1970 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy Przelew wierzytelności w prawie rzymskim. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 1981 roku.

Pan profesor odznaczony jest Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Złotą Odznaką ZNP.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna