Transmisja na żywo - Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018
Wydarzenie, trwa od 10-01-2018 do 12-01-2018

W dniu 10 stycznia 2018 roku ogłoszony został po raz dwudziesty ranking najlepszych liceów i techników 2018 organizowany przez Fundację Perspektywy. W tym roku nasz Uniwersytet jest partnerem tego wydarzenia.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest Partnerem XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2018 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Za najlepsze szkoły średnie uznano w tym roku XIII LO w Szczecinie oraz Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. XIII LO w Szczecinie zdobyło też tytuł Szkoły XX-lecia.

Zasady przyznawania miejsc w rankingu można sprawdzić na stronie organizatora.

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.plwww.technika.perspektywy.pl

logo perspektywy 2018

Oficjalne wręczenie nagród dla najlepszych szkół w rankingu województwa wielkopolskiego odbędzie się podczas Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018, którą organizuje nasz Uniwersytet.

Wydarzenie będzie miało miejsce 12 stycznia 2018 roku o godzinie 12:00 w Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli szkół średnich, uczniów, przedstawicieli wielkopolskich szkół wyższych, władze wojewódzkie i miejskie oraz osoby związane z oświatą z całego regionu.

Transmisja Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald