V edycja Dni Akademickich na Wydziale Biologii
Wydarzenie, trwa od 06-02-2018 do 08-02-2018

W dniach 6-7-8 lutego 2018 na Wydziale Biologii UAM, odbędzie się kolejna V edycja Dni Akademickich. Podczas  trwania trzech Dni Akademickich Wydział Biologii odwiedzi około 1080 uczniów reprezentujących 24 szkoły ponadpodstawowe z Poznania i Wielkopolski.

Uczniowie uczestniczyć będę w wykładach oraz w zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych w grupach 12-15 osobowych. W ramach zajęć praktycznych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi badawczych Uczniowie poznawać będą tajniki badań świata przyrody i biologii na wszystkich poziomach organizacji, od poziomu molekularnego poprzez poznawanie budowy i funkcji życiowych wirusów, bakterii, roślin oraz zwierząt i człowieka. Zajęcia dla młodzieży poprowadzą wysokiej klasy specjaliści z Wydziału Biologii: Profesorowie, Doktorzy oraz Doktoranci. Cieszymy się, że nasi nauczyciele akademiccy i doktoranci, podzielą się swoim doświadczeniem, entuzjazmem dydaktycznym oraz zapałem naukowym z Uczestnikami tych zajęć.

Tegoroczna V Edycja Dni Akademickich, kolejny już raz, zapowiada się imponująco pod względem ilości odwiedzających Wydział Biologii UAM Uczniów, różnorodności tematyki zajęć oraz ilości Naukowców zaangażowanych w jej przeprowadzanie. Przygotowane przez Pracowników Naukowych Wydziału Biologii zajęcia a w szczególności zajęcia laboratoryjne, w których Uczeń samodzielnie przeprowadza lub uczestniczy w doświadczeniu, prowadzi dyskusję na poziomie akademickim oraz samodzielnie wyciąga wnioski, cieszą się wśród Uczniów szkół ponadpodstawowych dużym zainteresowaniem oraz uznaniem.

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii ds. Organizacji Lekcji Akademickich

Dr Zbigniew Czapla