Wsparcie w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS – wykład otwarty
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-03-2018

Zapraszamy na wykład otwarty „Wsparcie w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”, który odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Forum Pełnomocników w dniu 21 marca 2018 r. (środa) na Wydziale Historycznym UAM, ul. Umultowska 89d, o godzinie 9:00.

Fundacja SYNAPSIS jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych organizacji działających na rzecz osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Polsce. Wykład otwarty, poświęcony tematyce wspierania osób z ASD w edukacji na poziomie wyższym, stanowi element III Forum Pełnomocników ds. studentów z niepełnosprawnościami (program w załączniku). Zapraszamy wolnych słuchaczy - Studentów i Pracowników UAM - wymagane jest zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy. Udział jest darmowy. Słuchacze otrzymają zaświadczenia udziału.

Wykład:

Gdzie i kiedy?

21 marca 2018 r. (środa) na Wydziale Historycznym UAM, ul. Umultowska 89d, Aula im. Gerarda Labudy

Wykład potrwa łącznie 4,5 godziny.

Wolni słuchacze będą mogli skorzystać z serwisu kawowego podczas przerwy. Obiad we własnym zakresie.

Szczegółowy program w załączniku.

Zgłoszenia:

WYŁĄCZNIE poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego pod linkiem: https://goo.gl/forms/QyWUUxVlAy042yXx1

Czym jest Forum Pełnomocników?

Forum Pełnomocników jest corocznym spotkaniem pracowników wielu polskich uczelni, w czasie którego poruszamy zagadnienia ważne dla dostępności szkół wyższych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Temat tegorocznego Forum:

„Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”

(zobacz pełny opis wydarzenia)

Celem tegorocznego Forum jest poszukiwanie odpowiednich rozwiązań w zakresie wspierania studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w procesie edukacji na poziomie wyższym. Oprócz wymiany doświadczeń pomiędzy Pełnomocnikami wielu polskich uczelni, Forum stanowi także przestrzeń podnoszącą kompetencje i wiedzę w zakresie pracy z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera – ta część Forum jest otwarta dla wolnych słuchaczy.

Forum stanowi odpowiedź na narastający na wielu polskich uczelniach problem zaburzeń psychicznych i poznawczych, z jakimi zmaga się coraz większa liczba studentów.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Program w załączniku.

Fundacja SYNAPSIS: http://synapsis.org.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Osóbka
krzysztof.osobka@amu.edu.pl

tel. (0-61) 829 2243

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Patronat:

• Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu