UAM promuje innowacje społeczne
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu promuje innowacje społeczne. Zachęca do szukania nowatorskich rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby, zmieniających rzeczywistość. Innowacje społeczne mogą być tworzone przez wszystkich. Osoby, które chcą zmieniać swoje otoczenie, będą mogły dowiedzieć się, jak to robić, właśnie na UAM.

19 kwietnia 2018 roku, w godzinach 9:00 - 16:00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ul. ul. Umultowskiej 89a, odbędzie się pierwszy na UAM FESTIWAL INNOWACJI  SPOŁECZNYCH - miejsce spotkań społecznie zaangażowanych studentek i studentów, organizacji pozarządowych, mieszkańców miasta Poznania.

W programie:

• Warsztaty (od kuchni indyjskiej, przez opowiadanie baśni, pszczoły inicjatorki społeczne, po zarządzanie budżetem i wiele innych, różnorodnych i bardzo ciekawych propozycji);
  • Pokazy i prezentacje;
  • Kampusowa Gra Terenowa z ekonomią  społeczną w tle – radosna rywalizacja 4 drużyn, dla zwycięzców atrakcyjne nagrody ufundowane przez  Fundację Pomocy Wzajemnej BARKA;
  • Maraton Światozmieniaczy czyli konkurs studenckich projektów i inicjatyw;
  • Innovathon czyli programowanie z Jubileuszem 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w tle.

Zapraszamy gorąco do udziału wszystkich chętnych!

Szczegółowe informacje i rejestracja: www.fis.amu.edu.pl

kontakt: dialog@amu.edu.pl

tel. 61 829 4755 lub 61 829 47 52

Festiwal organizowany jest w ramach projektu „Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytetem partycypacyjnym rozwój modelu współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym”, dofinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „DIALOG”.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald