UAM vs. Oxford - wygraliśmy
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-05-2018

9 maja 2018 roku odbył się mecz szermierczy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a University of Oxford. Po zaciętej walce drużyna UAM zwyciężyła!

Mecz szermierczy był atrakcją Dnia Sportu UAM 2018. Drużyny szermiercze obu uniwersytetów składały się z czterech szermierzy, reprezentujących różne rodzaje broni: szpadę, szablę, floret. W składzie poznańskiej drużyny zobaczyliśmy m. in. najwyżej sklasyfikowaną na liście światowej polską florecistkę (16 miejsce) Julię Walczyk (KU AZS-UAM, Wydział Chemii UAM), która swoją walecznością zapewniła sukces UAM.

Szermierka jest powszechnie uznawana za sport akademicki. Świadczy o tym fakt, że uczelnie na całym świecie prowadzą sekcje i kluby zrzeszające studentów, miłośników tego sportu. Warto dodać, że szermierka jest jedną z pięciu dyscyplin sportu rozgrywanych na wszystkich Igrzyskach Olimpijskich ery nowożytnej.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy sekcji szermierczej UAM, która liczy na dalszą współpracę z analogiczną jednostką w University of Oxford.

Partnerzy honorowi imprezy: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Powiat Poznański, Miasto Poznań oraz Fundacja UAM

Dzień Sportu UAM, jest dla wszystkich studentów UAM dniem wolnym od zajęć.

Szczegółowe obchody Dnia Sportu.

Obejrzyj relację z otwarcia Dnia Sportu i mecz szermierczy:

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.