Rozstrzygniecie IV edycji konkursu fotograficznego UAM MOJĄ UCZELNIĄ pod hasłem „Uniwersytet nowoczesny”
Wydarzenie, rozpoczyna się 28-11-2013
IV edycja konkursu fotograficznego UAM MOJĄ UCZELNIĄ przebiegała w tym roku pod hasłem „Uniwersytet nowoczesny”. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali studenci wszystkich Wydziałów UAM studiujący w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studenci zagraniczni, uczestnicy studiów doktoranckich, a także studenci Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych UAM.

Fotorelacja z wernisażu

Nagrodą dla studentów, autorów dwunastu zwycięskich fotografii, jest m.in. opublikowanie tych fotografii w albumowym Kalendarzu Uniwersyteckim na rok 2014 oraz wyeksponowanie ich na wystawie pokonkursowej. Ponadto, spośród dwunastu najlepszych prac, Jury wyłoniło również Fotografię Roku 2014, której autor otrzymuje nagrodę główną.
Prezentacja Albumowego Kalendarza Uniwersyteckiego na rok 2014 oraz wręczenie nagrody głównej i upominków nastąpi podczas wernisażu wystawy w dniu 15  stycznia 2014 roku o godz. 14:00, w przestrzeniach Collegium Minus przed Salą im. Jana Lubrańskiego. Wystawa pokonkursowa eksponowana będzie następnie w kilku dydaktycznych budynkach Uczelni.
Celem konkursu fotograficznego UAM MOJĄ UCZELNIĄ jest promowanie i utrwalanie wśród studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu daty 7 maja 1919 roku jako dnia inauguracji działalności Uniwersytetu oraz przypominanie o corocznym Święcie tej największej i najstarszej publicznej uczelni w północno-zachodniej Polsce.
Ideą konkursu jest ukazanie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza „okiem” Jego studentów, zachęcenie nie tylko do zadumy nad pięknem architektury zabytkowych i nowoczesnych budynków uczelni, które na co dzień studenci postrzegają jako miejsce nauki, ale do pokazania życia akademickiego, ciekawych sytuacji, interesujących zdarzeń, osobowości akademickich, czy też do refleksji czym dla studenta jest Jego Uczelnia – Jego UAM.

Konkurs fotograficzny UAM MOJĄ UCZELNIĄ organizowany jest z okazji Jubileuszowej Dekady UAM (2009-2019).
Honorowy Patronat – prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk, Prorektor UAM ds. Studenckich

ORGANIZATORZY
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

organizacja przedsięwzięcia przy udziale
BIURA PREZYDENTA URZĘDU MIASTA POZNANIA
Akademicki Poznań

RAIFFEISEN POLBANK POLSKA S.A.

L A U R E A C I IV edycji konkursu fotograficznego UAM MOJĄ UCZELNIĄ
Maciej Kasprzak z Wydziału Fizyki / FOTOGRAFIA ROKU 2014
Marta Borowiak z Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Gnieźnie
Mateusz Gabryś z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego