Wydziały UAM ocenione wysoko
Wiadomość, opublikowana 10-06-2014
Kategorię A+ Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Wydziałowi Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Wydziałowi Historycznemu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gratulacje należą się także Wydziałowi Anglistyki, któremu MNiSW ocenę podniosło do kategorii A. Dla wszystkich trzech wydziałów oznacza to awans w parametryzacji tych jednostek naukowych.

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej ma swoją siedzibę przy ul. Fredry. Studenci uczą się tu m.in. na takich kierunkach, jak filologia polska, filmoznawstwo i kultura mediów czy szereg filologicznych specjalności.

Studenci Wydziału Historycznego obecnie zdobywają wiedzę w budynku przy ul. Święty Marcin. Niebawem jednak przeniosą się do nowoczesnego obiektu powstającego na Morasku. Warto dodać, że tegoroczni kandydaci na studia mają możliwość wyboru kierunku humanistyka w szkole - polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie, który jest prowadzony łącznie przez Wydział Historyczny oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej.

Wydział Anglistyki to "najmłodsze dziecko" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Choć oficjalnie rozpoczął działalność w roku akademickim 2012/2013, sama tradycja anglistyki w Poznaniu świętowała niedawno swoje 111 urodziny.

Dodatkowe informacje o Wydziałach znajdą Państwo na ich stronach domowych:
http://wfpik.amu.edu.pl/
http://wydzial.historyczny.amu.edu.pl/
http://wa.amu.edu.pl/
Wydziałom gratulujemy, a chętnych do nauki w murach UAM zachęcamy do wizyty na Portalu Kandydata: http://rejestracja.amu.edu.pl/

Informację przygotowała Agnieszka Książkiewicz

UAM - pasja dobrze wykształcona

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.