Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 44 97 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

Bóg i blog
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Blogerów Chrześcijańskich „Duszpasterstwo internetowe wyzwaniem XXI wieku” odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego 2017 r., na Wydziale Teologicznym UAM. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 w sali 103 budynku A (ul. Wieżowa 2/4).

Więcej...
Porady przez Skype!
Wiadomość, opublikowana 17-02-2017

Z Biurem Karier UAM można porozmawiać przez Skype. Jak się okazuje, taka forma kontaktu budzi zainteresowanie. „Połączył się z nami student, który był na Gibraltarze i aplikował tam do pracy w start-upie" - mówi Dorota Pisula, kierownik Biura.

Więcej...
Porozmawiają o wsparciu studentów z niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 15-02-2017

„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” – to hasło ogólnopolskiej konferencji organizowanej od 3-5 marca na Wydziale Historycznym przez Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami i Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”.

Więcej...
Spore zainteresowanie konferencją „Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych w Poznaniu”!
Wiadomość, opublikowana 14-02-2017

Wystarczyło kilka dni rejestracji, aby większość miejsc przeznaczonych dla uczestników konferencji przed Narodowym Kongresem Nauki, została zajęta. Podczas spotkania polscy uczeni będą dyskutować nad tym jak podnieść poziom badań naukowych, jak ocenić ten poziom, a także jak oceniać badaczy i jednostki badawcze. Swoje wykłady wygłoszą także zagraniczni goście, a wśród nich Jean-Pierre Bourguignon prezes European Research Council (instytucji przyznającej wielomilionowe granty ERC) oraz Said Taha, wiceprezydent prestiżowego wydawnictwa Elsevier.

Więcej...
Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych!
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

To hasło konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-24 lutego 2017 roku.

Więcej...
„Litwo, Ojczyzno moja...”
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Przyjechała do Polski na wymianę studencką w ramach programu Erasmus, a potem postanowiła wrócić do Poznania na studia doktoranckie z fizyki. Sabina Brazevic, bo po niej mowa, jest jedną z 20 nominowanych do nagrody dla najpopularniejszego studenta zagranicznego. Za Patronem Uniwersytetu, Adamem Mickiewiczem, powtarza słowa Inwokacji: „Litwo, Ojczyzno moja...”, choć postawiła na przedmioty ścisłe. Uczestniczyła w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, czynnie działa w samorządzie doktoranckim. Została nominowana do nagrody INTERSTUDENT 2017 w kategorii „Studia doktoranckie”. Zwycięzcę głosowania poznamy 27 lutego 2017 r., podczas Gali Konkursu – jednak już dziś zapraszamy do głosowania na kandydatów, a przede wszystkim na przedstawicielkę UAM, Sabinę Brazevic. W tym celu wystarczy oddać swój głos pod linkiem: http://www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

Więcej...
Nowa rzecznik prasowa
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Małgorzata Rybczyńska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu, Radia Merkury. Była szefem działu informacji oraz sekretarzem programu. Cały czas pracowała także jako reporterka. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WNPiD. Swoim doświadczeniem w pracy z mediami dzieliła się podczas szkoleń m.in. z samorządowcami, pedagogami oraz organizacjami samorządowymi.

Więcej...
Rozpoczynają się zapisy na ostatni w tym roku akademickim trymestr Uniwersytetu Otwartego
Wiadomość, opublikowana 06-02-2017

Od 1 lutego zaczyna się przyjmowanie zapisów na trzeci, wiosenny trymestr UO. Oferta obejmuje blisko 80 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz ponad 60 zupełnie nowych. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na fakt, że znacznie rozszerzona została oferta z bloku przedmiotów reprezentujących nauki ścisłe i przyrodnicze, zresztą zgodnie z postulatami zainteresowanych.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.