Archiwum informacji

1 2 3 4 5
Spory i konflikty na WNPiD
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

„Współczesne spory i konflikty międzynarodowe w XXI wieku” to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która w najbliższą środę (26.04) rozpocznie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89). Wydarzenie potrwa dwa dni.

Więcej...
O dopalaczach
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

O dopalaczach, roli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Policji, Służby Celnej w przeciwdziałaniu temu zjawisku, będą rozmawiać we wtorek w Poznaniu uczestnicy seminarium z cyklu "Bezpieczeństwo zdrowotne".

Więcej...
Poznańska Nagroda Literacka – briefing
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Pisarz a jednocześnie naukowiec – tyle możemy dziś zdradzić na temat laureata tegorocznej Nagrody im. Adama Mickiewicza. Jego nazwisko poznamy podczas briefingu prasowego w poniedziałek, 24 kwietnia o 15.00, w Gabinecie Rektora (Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1). Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

Więcej...
20 lat nauki i sztuki
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

Od 1997, poznańskie uczelnie wyższe organizują festiwal naukowo-artystyczny, aby zaszczepić w mieszkańcach Poznania i okolic zainteresowanie różnymi dyscyplinami nauki czy sztuki.

Więcej...
Prof. Schumacher z medalem za zasługi
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

20 kwietnia 2017 r., w Gabinecie Rektora UAM, medalem Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odznaczony został prof. Leonhard Schumacher. Akademik jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, a zarazem jednym z najwybitniejszych badaczy niemieckich, zajmujących się dziejami starożytnego Rzymu. Od wielu lat współpracuje z Wydziałem Historycznym oraz Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Dzięki prof. Schumacherowi na stypendiach naukowych w Kilonii, Duisburgu i Moguncji przebywali nie tylko naukowcy, ale także studenci w ramach programów Socrates, Erasmus, a także grantom DAAD.

Więcej...
Uniwersytet śpiewa po raz 13
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

23 kwietnia zainaugurowany zostanie w Poznaniu XIII Międzynarodowy Festiwalu Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat 2017”. Wydarzenie, które od 1998 roku gromadzi w Poznaniu najlepsze uniwersyteckie chóry i zespoły wokalne z całego świata, potrwa do 20 maja. Wówczas w Auli UAM odbędzie się Koncert Finałowy.

Więcej...
Zwierzęta w Bibliotece
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

W Bibliotece Uniwersyteckiej UAM nie zabraknie trudnych pytań i kontrowersyjnych tematów. Od najbliższego piątku do poniedziałku (21-24.04) potrwa tam konferencja „Troska i Okrucieństwo o zwierzętach, etyce, utopii i działaniu”, poświęcona studiom nad zwierzętami (animal studies).

Więcej...
Prawa człowieka w oczach akademików, prasy i organizacji pozarządowych
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

„Polityka Unii Europejskiej w dziedzinie praw człowieka wobec ONZ i organizacji regionalnych” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się od 21 do 22 kwietnia w salach Delta i Epsilon Wydziału Prawa i Administracji UAM (Aleja Niepodległości 53). Spotkanie podsumuje wyniki projektu badawczego „Fostering human rights among European (external and internal) policies”, dotyczących roli UE jako aktywnego uczestnika mechanizmów międzynarodowej ochrony praw człowieka ONZ oraz partnera dla regionalnych systemów ochrony tych praw w Europie i poza nią.

Więcej...
Życzenia Wielkanocne
Wiadomość, opublikowana 18-04-2017

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

życzy rzecznik prasowa Małgorzata Rybczyńska

wraz z pracownikami Biura Prasowego

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Więcej...
Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej wybiera
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

W czwartek, 13 kwietnia zebrała się Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej. Wybierze ona laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz wskaże trzy osoby nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Potem zbierze się jeszcze raz, aby ostatecznie wybrać stypendystę. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 19 maja w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.