Archiwum informacji

1 2 3 4 5
Ostatnie przygotowania do konferencji
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest już gotów na podjęcie wszystkich uczestników Konferencji Programowej "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych". Wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście, zapraszamy do oglądania transmisji na stronie: www.nkn.gov.pl

Więcej...
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego na UAM
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

23 lutego o godz. 11:45 w Gabinecie Rektora (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1) odbędzie się briefing prasowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Poświęcony będzie odbywającej się w Poznaniu w czwartek i piątek konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. W briefingu udział weźmie również JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. W miarę możliwości prosimy redakcje o potwierdzenie udziału w spotkaniu.

Więcej...
Przeczytamy "Wesele"
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Znamy już wynik głosowania internautów na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jak poinformowała dziś, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, Para Prezydencka, będzie to "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. O komentarz na temat tego wyboru poprosiliśmy naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Naukowcy UAM o słowach !
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Dziś, 21 lutego odchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji poprosiliśmy naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby… dali nam słowo. Pracowników Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM zapytaliśmy o ich ulubione słowa, a także wyrazy, które chętnie wyrzuciliby z języka polskiego i te, których nadużywamy.

Więcej...
Sztuka i polityka połączą się na WNPiD UAM
Wiadomość, opublikowana 22-02-2017

Prezentacja multimedialna mieszkającego i tworzącego w Poznaniu ormiańskiego artysty – rzeźbiarza, malarza, scenografa i performera – Vahana Bego Begjanyana poprzedzi na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wykład Ambasadora Republiki Armenii Edgara Ghazaryana. Wyjątkowy gość spotka się ze studentami we wtorek, 21 lutego, o godz. 13:15 w sali 121.

Więcej...
Doskonałość naukowa – przygotowania do konferencji
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

20 lutego 2017 r., w Auli Lubrańskiego Collegium Minus UAM, odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizowanej wspólnie przez MNiSW, UAM oraz PAN, konferencji programowej poprzedzającej wrześniowy Narodowy Kongres Nauki. Poznańskie spotkanie naukowców z całej Polski nosi tytuł: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”. Według JM Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego: „Główny zamysł premiera Jarosława Gowina sprowadza się do tego, ażeby w trakcie tych konferencji, a w ostateczności na Kongresie, przygotować nowe ustawy regulujące funkcjonowanie szkolnictwa wyższego w Polsce i funkcjonowanie nauki polskiej”. Prof. Roman Słowiński, Prezes Oddziału PAN w Poznaniu, opisał regułę Chatham House, według której obradować będą dwie grupy seminaryjne – system ten pozwala ekspertom na swobodne wypowiadanie swoich idei, które referowane są przez animatorów poszczególnych grup, bez podawania afiliacji ani danych osobowych ich pomysłodawców.

Więcej...
Bóg i blog
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Blogerów Chrześcijańskich „Duszpasterstwo internetowe wyzwaniem XXI wieku” odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego 2017 r., na Wydziale Teologicznym UAM. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 w sali 103 budynku A (ul. Wieżowa 2/4).

Więcej...
Porady przez Skype!
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Z Biurem Karier UAM można porozmawiać przez Skype. Jak się okazuje, taka forma kontaktu budzi zainteresowanie. „Połączył się z nami student, który był na Gibraltarze i aplikował tam do pracy w start-upie" - mówi Dorota Pisula, kierownik Biura.

Więcej...
Futsalistki UAM zagrają w najbliższą niedzielę
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

Zawodniczki KU AZS UAM Poznań zmierzą się w niedzielę, 19.02.2017 r., z LEX Kancelarią Słomniki w rewanżowym meczu fazy Play-Off Ekstraligi Futsalu Kobiet. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9.

Więcej...
V Turniej Debat Oksfordzkich
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

„Zrozumieć Historię – młodzież debatuje”, to temat piątego spotkania miłośników kulturalnej dyskusji. W piątek, 17 lutego o godzinie 9:00, ruszy V edycja Turnieju Debat Oksfordzkich. Wydarzenie organizowane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Poznaniu oraz Fundację Edukacyjną G5 odbędzie się w budynku WNPiD przy ul. Umultowskiej 89a.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.