Finał akcji przypominającej o uchodźcach
Wiadomość, opublikowana 03-04-2017

Kończy się akcja „Zaadoptuj kamizelkę”. We wtorek, 21 marca, w godz. 14:00 do 16:30 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się spotkanie podsumowujące inicjatywę.

Adopcja kamizelek, symbolizujących nieobecność samych uchodźców, polegała na zapewnieniu im miejsca w przestrzeni publicznej miasta: w jednym z kinowych foteli, w ławce w kościele, przy kawiarnianym stoliku, na sali wykładowej, w szkolnej klasie, w poczekalni czy w sali obrad w urzędzie. Jak mówią organizatorzy „Nie wiadomo, czy Ci, którzy mieli je na sobie, dotarli bezpiecznie do brzegu, nie wiemy co się z nimi stało. Wiemy, że ich w Polsce nie ma. Są za to kamizelki”.

Koordynatorami akcji są: Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Migrant Info Point we współpracy z Oxfam.

Na spotkanie w Sali Białej UM zaproszone zostały instytucje i organizacje, które włączyły się w akcję. Ich przedstawiciele opowiedzą o swoim udziale, ilustrując relacje zdjęciami. Będą także mieli okazję wymienić się informacjami i pomysłami na temat działań antydyskryminacyjnych oraz zaplanować wspólne inicjatywy w tym zakresie. W wydarzeniu wezmą udział JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, Zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, a także Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom Marta Mazurek.

Warto dodać, że wśród miejsc, w których zaadoptowano kamizelki, znalazły się między innymi jednostki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedną z nich mogli zobaczyć wszyscy przemierzający hol Collegium Minus UAM.
Wydarzenie jest otwarte dla dziennikarzy.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz