Pomóżcie podtrzymać ogień Smoka – apelują studenci!
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

W 2007 r. Bartosz Smok Smoczyński dowiedział się, iż choruje na amyloidozę. Choroba prowadzi do upośledzenia organów wewnętrznych. Jego historia to momenty nadziei przeplatane dramatycznymi rokowaniami i kolejnymi wylewami. Bartek jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i właśnie studenci tego wydziału postanowili mu pomóc. O wsparcie apelują do całej akademickiej społeczności Poznania. 27 kwietnia o 18.00 w Auli UAM zaplanowali koncert charytatywny na rzecz Bartka.

Wspólnymi siłami chcą odmienić los 46-letniego ojca, brata i narzeczonego.
Ratunkiem dla Bartka był autoprzeszczep szpiku kostnego. Niestety w trakcie procedury przygotowawczej przeszedł wylew i teraz Bartek zmaga się z czterokończynowym niedowładem. Rehabilitacja wymaga jednak ogromnych środków finansowych. I temu służy akcja studentów WNPiD. Wsparcie można wyrazić poprzez polubienie profilu i jego polecenie, udostępnienie postu, wpłatę – wszystko ma znaczenie. Akcja ma swój profil na Facebooku #3majSięSmoku, gdzie pojawiają się na bieżąco informacje o zbiórce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: