Biegiem na UAM
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Przebiegną 5 lub 10 kilometrów i wesprą podopiecznych fundacji „Dar Szpiku” – uczestnicy „Uniwersyteckiej ZaDyszki im. Jerzego Żeligowskiego”. Po raz IV wyruszą w trasę 22 kwietnia na terenie Kampusu Morasko, pod honorowym patronatem Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM.

Bieg Główny rozpocznie się o godz. 11:00, gdy spod Hali widowiskowo-sportowej UAM wystartują dorośli biegacze. Dwie godziny wcześniej w trasę wyruszą najmłodsi uczestnicy „Uniwersyteckiej ZaDyszki” podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, zarówno przez pomoc jej podopiecznym, jak i rozpowszechnianie wiedzy na temat oddawania szpiku.

Pierwsza „Uniwersytecka ZaDyszka” odbyła się w listopadzie 2014 roku. Zgodnie z sugestią studentów, od drugiego biegu z kwietnia 2015 roku wydarzenie zyskało patrona – śp. Jerzego Żeligowskiego (1958-2012). Był lekkoatletą, skoczkiem w dal, halowym mistrzem Polski z 1986 roku, reprezentantem Polski, ale przede wszystkim – niezapomnianym i charyzmatycznym trenerem wielu pokoleń studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także od 2004 roku trenerem w klubie UAM Triathlon Poznań.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: uniwersyteckazadyszka.pl

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz