Wizyta Ambasadora Francji na UAM
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

JM Rektor prof. Andrzej Lesicki spotkał się w piątkowy ranek z Ambasadorem Francji. Pierre Lévy złożył wpis w księdze pamiątkowej.

Uczelnia od dawna podejmuje akademicką współpracę z Francją. UAM posiada obecnie 10 umów o współpracy międzyuczelnianej z jednostkami francuskimi z: Paryża, Clermont-Ferrand, Rouen, Sèvres, Rennes, Strasburga i Roubaix. Ponadto poznańscy fizycy współpracują z ośrodkami w Lille, Angers, Lyonie i Paryżu, a studenci i pracownicy UAM aplikują corocznie o stypendia rządu francuskiego. Aktualnie obowiązuje także ponad 40 umów z partnerami francuskimi w ramach programu LLP Erasmus. W tym roku akademickim UAM gościł 28 studentów z Francji, a na naukę do tego kraju wyjechało 37 osób. Uniwersytet prowadzi także studia na filologii romańskiej. W 2016 roku specjalność ukończyło 75 absolwentów.

Ambasadorowi towarzyszyli: Prof. Tomasz Schramm, Konsul honorowy Francji w Poznaniu, Pani Claire Bergé z kancelarii dyplomatycznej oraz Pan Philippe Gassmann, szef działu ekonomicznego ambasady.

Fot. Przemysław Stanula

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.